Środa, 17 czerwca 2020

Dzień dobry, już wiecie, że oprócz tego że jesteście uczniami, dziećmi swych rodziców, jesteście też Polakami i Europejczykami – jesteśmy zatem do siebie podobni, mamy wiele wspólnego. Dużo wspólnego mamy także z tatusiem, często jesteśmy do niego podobni w wyglądzie lub lubimy te same rzeczy, interesują nas podobne dziedziny życia.

Zbliża się Dzień Ojca, a dziś zbliża się do nas lekcja o tatusiu. Zaczynamy?

 

  1. Lekcję zaczynamy od otwarcia podręcznika na stronie 54-55. Przeczytajcie wiersz „Tata”, a następnie wykonaj zadania spod wiersza: 1, 2, 3 oraz 5 – 3 i 5 do zeszytu.
  2. Czas na porcję ruchu w rytm dyskotekowej muzyki:

– energiczny marsz

– skoki do rytmu na dwóch nogach

– energiczny marsz

– skoki naprzemienne, lewa prawa noga

– energiczny marsz

– pajacyki

– energiczny marsz – wdech nosem, ręce do góry, wydech buzią, ręce do dołu

3. Szklanka wody wypita? Jeśli tak, wracamy do podręcznika na stroni 55. Przeczytajcie wyrazy z ramek – w żółtej czynności, to co robimy czyli czasowniki, w niebieskiej – rzeczowniki czyli przedmioty lub wydarzenia. Dopasujcie wyrazy z żółtej ramki do wyrazów z niebieskiej i wypowiedzcie je na głos, a następnie przejdźcie do ćwiczeń niebieskich na stronach 51-52. Podczas pisania życzeń, możecie wykonać własną laurkę lub wykorzystać poniższy projekt – wydrukować i dopisać życzenia. Zwróćcie uwagę, jaką ważna wiadomość ma dla Was papuga u dołu 52 strony – warto zapamiętać  wdrażać w pisaniu tę zasadę.

4. Doskonale potraficie liczyć do 10: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Dziś powtórzymy liczenie dziesiątkami. Otwórzcie podręcznik zielony na stronach 44 i 45, wykonajcie ustanie zadanie 2. Następnie wyobraźcie sobie, że każdy Wasz palec u ręki to 1 dziesiątka i głośno liczcie dokładając kolejny palec: 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100. Po takiej rozgrzewce szybko i bezproblemowo wykonacie zadania w ćwiczeniach na stronach 72 i 73.

Czas na odpoczynek – możecie podczas odpoczynku zastanowić się, co chcielibyście robić podczas wakacji.

Do usłyszenia Kochani o 12.15!