Poniedziałek, 22 czerwca 2020

Poniedziałek, 22 czerwca 2020r.
Dzień dobry moi mili! Rozpoczynamy ostatni tydzień nauki, bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ już w piątek Was wszystkich zobaczę – nie mogę się doczekać!

W tym tygodniu na ocenę chcę abyście nagrali krótki filmik w stroju wakacyjnym, na którym przekażecie życzenia i rady na wakacje dla uczniów naszej szkoły. Filmik ukaże się w piątek, dlatego proszę o wysłanie do środy.

Zaczynamy lekcje – to ostatni poniedziałek w klasie pierwszej!

  • Otwórzcie podręczniki na stronie 58 – mamy tam ilustracje wraz z podpisami roślin, które rosną w lesie. Pamiętajcie jednak, że te piękne dla oka i kolorowe rośliny nie zawsze są jadalne – wręcz przeciwnie, są trujące. Spójrzcie na ilustracje i przeczytajcie nazwy tych roślin. Postarajcie się zapamiętać ich nazwę i wygląd, aby podczas leśnych spacerów trzymać się od nich z daleka.

 

  • Następnie przejdźcie na kolejną stronę, 59 i przeczytajcie tekst, dowiecie się przed jakim trudnym wyborem stanął Jacek. Na pytanie 1 i 3 odpowiedz ustnie, a na 2 napisz odpowiedź w zeszycie.

 

  • Otwórz za pamięci karty ćwiczeń na stronie 55 i wykonaj dwa zadania do przeczytanego tekstu.

 

  • Teraz pora na wakacyjne ćwiczenia:

  • Szklanka wody wypita i siadamy do matematyki. Potraficie już posługiwać się linijką, wiecie, że jednostką długości jest centymetr oraz metr, a 100 centymetrów to 1 metr. Biorąc pod uwagę, że Zosia urodziła się mając 60cm to do 1 metra brakuje jej 40cm.
  • Zapamiętajcie proszę spoglądając na ilustrację:
  • Otwórzcie ćwiczenia z matematyki na stronie 77 i wykonajcie zdania pamiętając, że 100 centymetrów to 1 metr. W zadaniu 4 zmierz i zapisz, co w Twoim pokoju ma wyznaczone długości.

 

Buziaki moje łobuziaki!